2018 március 6-án iskolánk 7. és 8. osztályos tanulóinak nem kis örömére, a Gózon Gyula Kamaraszínház két fiatal, tehetséges színművésze, Kovács Gergő és Varga Ádám, valamint a művészeti vezetője a társulatnak, Hajdú László egy rendhagyó irodalomóra keretében, egy jó hangulatú, kötetlen beszélgetésre hívták a gyerekeket.

 

A csevej során lehetőségük volt diákjainknak arra, hogy a színház kulisszatitkaiba bepillanthassanak, reflektorok és színpad nélkül. A meghívott vendégeink a pálya nehézségiről, személyes sikereikről, kudarcaikról, műhelymunkáikról, a színészmesterség néhány érdekességéről beszélgettek tanulóinkkal, a látott színdarabok felelevenítésével: Kövek, Szörnyeteg, és a Liliomfi.

Mind a gyerekek, mind a színészek örültek ennek a rendhagyó találkozónak, s reméljük a következő tanévben is sor kerülhet hasonlóra.

 

   Németh-Kosnyider Ibolya
       magyar tanár